تور آنتالیا

مکان های دیدنی آنتالیا | جاذبه های گردشگری آنتالیا

اگرچه آنتالیا به داشتن هتل های لوکس و مکانی برای استراحت و تفریح شناخته می شود، اما اگر دوست داشتید که در کنار استفاده از امکانات هتل گشت و گذاری را در جاذبه های گردشگری تاریخی آنتالیا داشته باشید، می توانید از مکان های دیدنی زیر بازدید نمایید.

شهر قدیم آنتالیا

بخش قدیم شهر آنتالیا مکان مناسبی برای قدم زدن است. ساختمان های سفید رنگ و سقف های قرمز و خیابان های سنگ فرش شده و … شرایط مناسبی را برای دور کردن استرس و تنش های روزمره ایجاد می کند. علاوه بر بافت ویژه و خاص قدیمی، این بخش شهر دارای نقاط توریستی همانند مسجد محمود پاشا، دروازه شهر (در میدان اصلی شهر قدیم) و ساعت سنگی نیز هست. علاوه بر آن، یک مناره در این منطقه وجود دارد که تنها بازمانده ی معبد رومی است که بعد ها تبدیل به کلیسا (دوران بیزانس) و مسجد (دوران عثمانی) گردیده بود. این معبد رومی، کلیسا یا مسجد، در اثر آتش سوزی از بین رفته است و تنها مناره آن به جای مانده است.

لنگرگاه قدیم آنتالیا

در میان شکاف صخره های مشرف به دریای مدیترانه، لنگرگاهی وجود دارد که روزگاری بندر اصلی شهر آنتالیا بوده است. در بین قرن دوم تا اواسط قرن بیستم، اکثر نیازهای آنتالیا و شهرهای اطراف از طریق این لنگرگاه برآورده می شده است. در حال حاضر، لنگرگاه قدیمی خانه ی قایق های کوچکی است که آرام در لنگرگاه پهلو گرفته اند و بر روی موج ها آرام بالا و پایین می روند.

در فصول گرم سال می توانید در ساحل خلوت این منطقه آفتاب بگیرید و یا غروب ها به تماشای فرو رفتن خورشید در آب های مدیترانه، بنشینید. گردشگران همچنین می توانند قایقی را اجاره کرده و تفریحی در آب های مدیترانه داشته باشند.

موزه آنتالیا

اگر به تاریخ ترکیه علاقه دارید، گشت و گذار در موزه آنتالیا می تواند تجربه خوبی برای شما باشد. بسیاری از آثار تاریخی که در حفاری های سواحل ترکیه کشف شده اند، در این موزه نگهداری می شوند. آثار به نمایش درآمده در موزه شامل آثاری از عصر برنز تا بیزانس بوده که بیانگر اطلاعات مفیدی در خصوص ویرانه های تاریخی اطراف آنتالیا، می باشد.

مناره ییولی

این مناره که در بخش قدیم شهر آنتالیا قرار گرفته است، در دوران سلجوقیان (1219 الی 1236 میلادی) ساخته شده است. این مناره، نمادی از دوران قدرت سلجوقیان است و المان های اصلی معماری سلجوقی شامل پایه هشت ضلعی سوار بر مکعب مستطیل و … را دارد. مسجدی که در کنار این مناره قرار دارد، در قرن 14 میلادی ساخته شده و هنوز هم استفاده می شود. در مقابل این مناره، برج ساعت سنگی قرار گرفته که در دوران حکومت عثمانی ساخته شده است. در اطراف این منطقه قبر ها و مقبره هایی وجود دارد که مربوط به قرن 14 میلادی است.

دروازه هادریان آنتالیا

یکی از دروازه های ورودی اصلی بخش قدیم شهر آنتالیا، دروازه هادریان است. پس از بازدید امپراتور هادریان از این منطقه در سال 130 میلادی، این دروازه به نام وی نامگذاری گردید. دروازه هادریان از سه طاق کنار هم تشکیل شده که سنگ ها و تراشکاری های انجام شده بر روی آن بی نظیر است.

قلعه رمی

این قلعه ی 14 متری و مشرف به لنگرگاه قدیمی در قرن دوم میلادی ساخته شده است. این قلعه در مکان استراتژیکی در جهت نظارت بر رفت و آمد از لنگرگاه قدیمی قرار گرفته و گفته می شود در گذشته از آن به عنوان فانوس دریایی برای جهت دهی به قایق ها و کشتی ها استفاده می شده است. علاوه بر آن، قلعه رومی در گوشه ی پارک کارالیوگلو قرار گرفته و چشم انداز زیبایی به این مکان سر سبز دارد.

آسپندوس آنتالیا

در 47 کیلومتری شرق آنتالیا، سازه ای رمی (همانند کولوسئوم) قرار گرفته است. این تئاتر رومی، یکی از جاذبه های اصلی نزدیک به آنتالیا است. اگرچه بخش اصلی این تئاتر اکتشاف و بازسازی شده است، اما نواحی اطراف آن هنوز مورد مرمت و اکتشاف قرار نگرفته است. آسپندوس گنجایش 15 هزار نفر را دارد و اوج استفاده از آن بین قرن دوم تا سوم میلادی بوده است. علاوه بر آسپندوس، ترموسئوس نیز در شمال غربی آنتالیا (به فاصله ی 34 کیلومتر) دارای ویژگی های مشابه با آسپندوس است.

پرج

استادیوم سنگی پرج که اکنون بخش اعظمی از آن تخریب شده است، یادگار دوران باشکوه گذشته ی این خطه است. این سازه بخشی از پایتخت حکومت باستانی پامفیلیا بوده است. در دوران حکومت یونانی ها و رمی ها و تحت قوانین آن ها، این خطه از ترکیه با رونق فراوانی روبرو شد. گردشگرانی که از این منطقه دیدن می کنند (17 کیلومتری شرق آنتالیا)، می توانند علاوه بر دیدن ستون های عظیم این بنا، از حمام رمی، دروازه هلنیستیک (یونانی) و آکروپولیس نیز بازدید نمایند.

الیمپوس و کیمرا

در 84 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا و در کنار سواحل زیبا و دل نشین مدیترانه، دو روستای الیمپپوس و کیمرا قرار گرفته اند. در روستای کیمرا، شعله های خودجوش آتش بر روی صخره های سنگی مشاهده می شود که یکی از دیدنی های خاص منطقه به حساب می آید. الیمپوس نیز یکی از انتخاب های جوانان برای ریلکسیشن و آرامش گرفتن در سواحل بکر منطقه است. بعضی از بومی های آنتالیا نیز آخر هفته ها به این مناطق می آیند تا از شلوغی و جنب و جوش شهری کمی فاصله بگیرند.

ساحل کونیالتی

یکی از سواحل محبوب آنتالیا، ساحن شنی کونیالتی است که در شرق آنتالیا قرار دارد. این ساحل امکانات مناسبی را برای گردشگران فراهم کرده تا آن ها با خیال راحت بتوانند از گرمای خورشید بهاری و تابستانی و همچنین وزش بادهای مدیترانه ای استفاده کرده و ساعتی را به آفتاب گرفتن اختصاص دهند.

اگر میخواهید از مدت اقامت خود در آنتالیا نهایت استفاده را ببرید، با کارشناسان ما مشورت کنید تا بهترین برنامه سفر که مناسب با علایق و بودجه شما باشد راه بهتان پیشنهاد کنند. علاوه بر گشت و گذار در آثار تاریخی آنتالی، تفریحات آنتالیا را نیز فراموش نکنید. ما در آژانس مسافرتی آرمان رخش غزل، سعی میکنیم تا تورهای مختلفی را برای همه سلیقه ها و بودجه فراهم کنید. برای اطلاع از آخرین تورها و برنامه ها، ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *