قصر توپکاپی

توپکاپی و بشیکتاش

در ادامه مقاله استانبول، نوبت به بررسی محله های توپکاپی و بشیکتاش رسیده است. آژانس مسافرتی آرمان رخش غزل، با هدف پاسخگویی به سلیقه ی قشرهای مختلف گردشگران، سعی در ارائه ی پکیج های متفاوت جهانگردی نموده است. از همین رو، لازم است که شما جهان گردان عزیز، پیش از انتخاب مقصد گردشگری، در خصوص مناطق دیدنی هر شهر و محله اطلاعات کافی را کسب کرده و آگاهانه نسبت به انتخاب پکیج های گردشگری اقدام نمایید.

یکی دیگر از محله های اروپایی استانبول، توپکاپی است و نزدیک به دریای مرمره است. توپکاپی به معنای دروازه توپ بوده و قصر توپکاپی نیز در همین منطقه قرار گرفته است. به نقل بسیاری از گردشگران، این قصر یکی از بهترین مکان های دیدنی در کل شهر استانبول است. علاوه بر این قصر، چندین موزه و پارک و همچنین مقبره سلطان احمد سوم قرار گرفته است. یکی از مزیت های این منطقه، تنوع هتل ها و رستوران ها بوده و گردشگر می تواند در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری این منطقه، هزینه ی کمتری را برای اقامت خود در استانبول بپردازد.

منطقه بشیکتاش که یکی از قدیمی ترین مناطق اروپایی استانبول است، هم جنبه تجاری و هم جنبه مسکونی دارد. این منطقه پس از اینکه عثمانی ها جلوی ماجراجویی دزدان دریایی دریای سیاه را گرفتند، تبدیل به منطقه ی امنی شد و اقتصاد آن رونق پیدا کرد. در این منطقه ی قدیمی، هتل های پنج ستاره ی زیادی وجود داشته که از این میان می توان به هتل های Ciragon Palace، Kempinski، Four Season the Bosphorus و … اشاره کرد. یکی از مزیت های منطقه بشیکتاش، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و تسهیل در رفت و آمد گردشگران است. در کنار حمل و نقل عمومی، به دلیل داشتن اسکله، قایق هایی در کنار رودخانه وجود دارند که توریست ها را به مناطق مختلف استانبول می برند که می تواند تجربه ی خوبی از سفر شهری باشد.

در میدان Barbaros در منطقه بشیکتاش و در نزدیکی موزه نیروی دریایی، منطقه ای وجود دارد که در اکثر اوقات جوانان دور هم جمع شده و با اجرای نمایش های هنری (کنسرت موسیقی خیابانی، حرکات فوتبالی، تئاتر، اسکیت و …) توجه عابران را به خود جلب کرده و با این کار، اوقات خوشی را برای توریست ها فراهم می کنند. اگر اهل فوتبال هم باشید، از اسم منطقه متوجه می شوید که زادگاه تیم بشیکتاش که در لیگ برتر فوتبال ترکیه فعالیت می کند نیز همین جا است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *