تور سریلانکا

تور سریلانکا

کشور سریلانکا با جمعیتی بیش تر از 21 میلیون نفر، در جنوب هند قرار گرفته است. این شبه جزیره درون اقیانوس هند قرار گرفته و با توجه به آب و هوای خاص این منطقه، پوشش گیاهان و چشم اندازهای بی نظیری در آن شکل گرفته است. بیش از 70 درصد مردم به آیین بودا اعتقاد داشته و کمتر از 10 درصد آن ها نیز مسلمان هستند.

با توجه به دیواره نگارهای غارها در این جزیره، محققان سابقه ی تاریخی این کشور را به ده ها هزار سال و حتی صد ها هزار سال پیش تخمین می زنند. در قرن های اخیر، سریلانکا بارها مورد حمله کشورهای مختلف قرار گرفته و به مستعمره آن ها تبدیل شد. یکبار در قرن 16 میلادی پرتغالی ها، یک بار در قرن 17 میلادی هلندی ها و نهایتا در سال 1796 بریتانیایی ها این کشور را تحت کنترل خود در آورند. سال ها پس از استقلال سریلانکا در سال 1948 میلادی، حکومت این کشور در سال 1972 میلادی، نام کشور را به سریلانکا تغییر داد که کلمه لانکا Lanka به معنای جزیره بوده و sri یک پیشوند به معنای “مقدس” است، به عبارتی نام این کشور، جزیره مقدس گردید. پیش از آن، در دورانی که این جزیره تحت کنترل بریتانیای کبیر بود، به آن سیلان Ceylon گفته می شد که احتمالا با شنیدن این نام، به یاد چای های سیلان بیفتید. این کشور لقب های زیادی دارد که از جمله آنان می شود به سیلان، مروارید شرق، قطره اشک هند (به خاطر ابعاد و موقعیت مکانی نسبت به کشور هند)، جزیره پر تلالو و … اشاره کرد.

در راستای کاهش ترافیک و همچنین جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی مربوطه، سریلانکا دارای دو پایتخت می باشد. شهر اول کلمبو (Colombo) بوده که به نوعی قلب تجاری و بزرگترین شهر سریلانکا است و شهر دوم سری جایاواردنپورا کوته (Sri Jayawardenepura Kotte) است که پایتخت اداری به حساب می آید. در سال 1977 میلادی، با بزرگ شدن شهر کلمبو، دولت تصمیم به انتقال پایتخت گرفت و از سال 1982 میلادی، ادارات و سازمان ها رفته رفته به شهر سری جایاواردنپورا کوته نقل مکان کردند.

المان های اصلی اقتصاد سریلانکا بر پایه جذب توریست، صادرات صنایع دستی و زیورآلات، صادرات چای، صادرات ادویه های غذایی، صادرات فرآورده های بر پایه نارگیل و … استوار است. همچنین این کشور نیروی کار نیز به کشورهای مختلف جهان از جمله خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج صادر کرده است که این کار به نوعی باعث ارز آوری می شود.

اگرچه در سال های بین 1983 تا 2009 میلادی، این کشور عرصه جنگ های داخلی بوده، اما پس از آن، این کشور به مکانی امن برای گردشگران خارجی و تور سریلانکا تبدیل شد. از دید مقامات آمریکایی، امنیت توریست ها در تور سریلانکا همانند تور در کشورهایی مثل فرانسه، مکزیک و انگلستان و … می باشد. با توجه به نظرات توریست هایی که از این کشور بازدید کرده اند، مردمان این سرزمین بسیار خوش برخورد بوده که هم نشینی با آن ها، لذت سفر تفریحی را چند برابر می کند. اگرچه زبان رسمی کشور انگلیسی نیست، ولی با توجه به رشد گسترده صنعت توریسم در سریلانکا، بسیار از مردم می توانند به انگلیسی صحبت کنند.

پس از کسب دانش کلی در خصوص سریلانکا و اطلاع از تور سریلانکا می توانید مقالات تخصصی آرمان رخش غزل در خصوص مناطق دیدنی سریلانکا، از جمله مناطق دیدنی کلمبو و مناطق دیدنی بنتوتا را نیز مطالعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات در خصوص تورهای سریلانکا، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *