تور یکروزه تهران

جاذبه های دیدنی تهران

آژانس مسافرتی آرمان رخش با برگذاری تور یکروزه تهران ، تور ایران گردی و تور جهان گردی، تلاش می کند تا پاسخگوی همه ی سلیقه ها باشد. یکی از پکیج های ارائه شده توسط آرمان رخش غزل، تور یکروزه تهران گردی تاریخی بوده که مناسب کسانی است که دوست دارند در حداقل زمان، از بیشتر مکان های تاریخی تهران بازدید به عمل آورند.

تهران که اکنون تقریبا برای سومین قرن پایتخت ایران است، بعد از درگذشت کریم خان زند و آغاز حکومت آقا محمد خان قاجار (1164 شمسی) به عنوان دارالخلیفه یا همان پایتخت انتخاب گردید. طبق نوشته های جهان گردان و تاریخ نویسان، تا پیش از دوره حکومت ناصرالدین شاه قاجار، تهران هیچگونه المان شهرهای مدرن و پرجمعیت را نداشت. در دوران حکومت وی بود که دستور به ساخت و سازهایی داده شد و همزمان امیرکبیر نیز با به دست گرفتن کنترل امور، جلوه شهر را کاملا دگرگون نمود و پایه های زندگی شهری و مدرن را در منطقه ایجاد کرد. این دوران که آغاز درخشش تهران بود، در تاریخ با دوران ناصری شناخته می شود.

بنابراین، بیشتر آثار تاریخی به جای مانده در شهر تهران، یا مربوط به دوران قاجار بوده و یا در زمان قاجار اصلاحات اساسی ای در آن ایجاد شده است. از همین رو، بیشتر ابنیه های تاریخی تهران در نزدیکی کاخ گلستان بنا شده است. کاخ گلستان که روزگاری میزبان مظفرالدین شاه، ناصرالدین شاه و … بوده، در نزدیکی میدان امام خمینی فعلی بنا شده است. در تور یک روزه تهران، گردشگران به بررسی مکان های دیدنی تهران از جمله کاخ و موزه گلستان، مدرسه دارالفنون، میدان مشق، سردرباغ ملی، بازار تهران، موزه ملی ایران، مسجد شاه (مسجد امام) و … می پردازند.

تهران علاوه بر مکان های دیدنی تاریخی، دارای مکان های دیدنی مدرن نیز هست. از این میان می توان به برج میلاد، موزه هنرهای معاصر، کاخ گلستان، آتشکده آدریان، پل طبیعت و … اشاره کرد. با توجه به خط مشی آرمان رخش غزل، تورهای ارائه شده برای تهران گردی در دو بخش تاریخی و مدرن ارائه شده و سعی شده تا همه ی نیازهای مخاطبان برآورده شود.

آرمان رخش غزل علاوه بر برگذاری تورهای داخلی و خارجی، قصد در معرفی مکان های دیدنی داشته و از این رو، در خصوص تمامی مکان های بالا مقالاتی را ارئه داده تا شما عزیزان پیش از عزیمت به آن ها، مقالات مرتبط را خوانده و دانش اولیه را کسب نمایید. دانستن اطلاعات اولیه در خصوص مکان های دیدنی، به انتخاب تور مناسب کمک کرده و باعث افزایش رضایت شما از این سفر و تجربیات کسب شده، می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *